![Έως τις 5 Μαρτίου οι εκπτώσεις](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/84ee0342/ekptoseis-13012020-ape.jpg?v=638395631820000000)
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Εμπορικού Συλλόγου Βόλου, οι χειμερινές εκπτώσεις που έχουν ξεκινήσει από τη Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2020, θα λήξουν την Πέμπτη 05 Μαρτίου 2020 (ΦΕΚ 4179/ΤΕΥΧΟΣ Β’ /18.11.2019).
Οι χειμερινές εκπτώσεις συνεχίζονται στην περιοχή της Μαγνησίας και ακολουθείται το νομικό πλαίσιο, όπως ισχύει. Επίσης, η διοίκηση του Συλλόγου εφιστά την προσοχή σε όλους τους επιχειρηματίες ότι μετά το πέρας της 5ης Μαρτίου τα καταστήματα θα πρέπει να αφαιρέσουν αναρτήσεις ή γνωστοποιήσεις πινακίδων, που παραπέμπουν σε εκπτώσεις, καθώς συνιστά παράβαση του νόμου και καλό θα ήταν να μη δημιουργείται σύγχυση στην αγορά.
e-thessalia.gr