Μια εντυπωσιακή Φανή, που συμμετείχε στο Grand prix του Παρισιού με την Εθνική Ομάδα, αν και μπήκε μουδιασμένα στον πρώτο γύρο τον οποίο έχασε, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και κέρδισε τους άλλους δύο γύρους, κάνοντας έτσι την πρώτη της νίκη σε Grand Prix, κάνοντας περήφανο ακόμη μια φορά το Ελληνικό Ταεκβοντό και ιδιαίτερα τους Τρικαλινούς, και αποδεικνύεται ακόμη μια φορά γιατί είναι η αθλήτρια των μεγάλων αγώνων.

Στην 3η σε σπουδαιότητα, μετά τους Ολυμπιακούς και το Παγκόσμιο, στο κρίσιμο για τους Ολυμπιακούς τουρνουά όπου έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι 32 καλύτεροι του κόσμου, η Φανή για μια ακόμη φορά κέρδισε με 2-1 στους γύρους, το νο 7 του ταμπλό, και το απόγευμα παίζει το κρίσιμο ματς για τα μετάλλια, που αν συμβεί θα είναι το μοναδικό στην ιστορία του Ελληνικού Ταεκβοντο.

Το απόγευμα ο αγώνας για τα μετάλλια με την αθλήτρια από Μαρόκο.

Τεράστια επιτυχία ήταν από μόνη της η συμμετοχή, πόσο μάλλον ένα βήμα πριν το βάθρο.