![Ένα ακόμη βήμα ανόδου έκανε ο Βόλος](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/84ee0342/volos-nps-1.jpg?v=638394748490000000)
Ακόμη πιο κοντά στην απευθείας άνοδο στη Super League βρίσκεται ο Βόλος.
Η ομάδα της Μαγνησίας πέρασε με νίκη από την Άρτα, με 1-0 επί του Καραϊσκάκη και σε συνδυασμό με την εντός έδρας ήττα της Κέρκυρας από τον Απόλλωνα Λάρισας (2-1), ξέφυγε με 11 βαθμούς από τους Θεσσαλούς (41 έναντι 30), ενώ οι «Φαίακες» πέρασαν στην τρίτη με 29β.
Η «αυλαία» της 16ης αγωνιστικής της Football League θα πέσει αύριο (11/02) με τον αγώνα, Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης.
Τα μέχρι τώρα αποτελέσματα έχουν ως εξής:
Δόξα Δράμας-Τρίκαλα 1-2, Κέρκυρα-Απόλλων Λάρισας 1-2, ΑΟΧ/Κισσαμικός-Σπάρτη 4-1, ΑE Καραϊσκάκης-Βόλος 0-1, Αήττητος Σπάτων-Πλατανιάς 0-0, Αιγινιακός-Παναχαϊκή 0-0, Ηρόδοτος-Ηρακλής 1-1
naftemporiki.gr