![86χρονος έτρεξε και τερμάτισε στον ημιμαραθώνιο!](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/84ee0342/f9e310fcaf952f1bf42d7beb7f326e61_L.jpg?v=638397632530000000)
Πηγή έμπνευσης και δύναμης ο 86χρονος Γιώργος Θέμελης, που έλαβε μέρος και τερμάτισε στον ημιμαραθώνιο των Τρικάλων που έγινε σήμερα (13/03) το πρωί στην Θεσσαλική πόλη.
Ο Θέμελης βρέθηκε στην γραμμή εκκίνησης του αγώνα «Θανάσης Σταμόπουλος» δείχνοντας ευδιάθετος και αφού πέρασε το πρώτο split του αγώνα σε 1:18:33, τερμάτισε σε 2:48:25.
Ο γεννημένος το 1936 δρομέας δείχνει ότι το τρέξιμο αποτελεί τρόπο ζωής και πως η άθληση δεν έχει ηλικία, καθώς αποτελεί ένα λαμπρό παράδειγμα για τη νέα γενιά, αλλά και όλους τους αθλητές.
runbeat.gr