![Εθελοντική δράση από μικρούς δημότες](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/72b8475/mikroi1.jpg?v=638494056830000000)
Στα πλαίσια της εθελοντικής δράσης Let’s do it Greece, ο Δήμος Καρδίτσας σε συνεργασία με όλα τα νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια της πόλης και των χωριών προχώρησε στον εθελοντικό καθαρισμό των γηπέδων, πάρκων, αύλειων χώρων σχολείων, βάψιμο παγκακιών πλατειών. Ο Δήμος μοίρασε γάντια και σακούλες απορριμμάτων, ώστε να γίνει η αποκομιδή των σκουπιδιών με ασφαλή τρόπο.
Στο πρόγραμμα συμμετείχαν:
-10 νηπιαγωγεία της πόλης
-12 δημοτικά σχολεία
-7 δημοτικά σχολεία με τα αντίστοιχα νηπιαγωγεία των Δ. Διαμερισμάτων: Αγ. Θεοδώρου, Αρτεσιανού , Καλλιθήρου, Καλλιφωνίου, Καρδιτσομαγούλας, Μακρυχωρίου, Μητρόπολης.
-10 λύκεια της πόλης.
Οι δράσεις θα συνεχιστούν.