![Στις 6 Ιουνίου ξεκινούν οι προβολές ταινιών](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/84ee0342/ΘΕΡΙΝΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΜΑΤΣΟΠΟΥΛΟΣ.jpg?v=638395257460000000)
Από τη Δευτέρα 6 Ιουνίου 2022 ο Δημοτιός Θερινός Κινηματογράφος Τρικάλων θα αρχίσει να προβάλλει ταινίες για ολόκληρη τη φετινή σεζόν.
Στον μαγευτικό χώρο του Μύλου Ματσόπουλου ο θερινός κινηματόγραφος αποτελεί μια πραγματική όαση δροσιάς και κινηματογραφικής διαφυγής, εναρμονισμένη σ’ ένα περιβάλλον παραδοσιακό και ταυτόχρονα σύγχρονο.
Οι ταινίες θα είναι της φετινής παραγωγής από όλα τα κινηματογραφικά είδη: κωμωδίες, περιπέτειες κοινωνικά, κομεντί, φαντασίας, οικογενειακές. Το αναλυτικό πρόγραμμα θα δημοσιοποιηθεί τις επόμενες μέρες.