![Ελληνικά F-16 στον αρκτικό κύκλο](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net/media/thessalianews/Default/_Profiles/fd49780c/84ee0342/nor-ata1.jpg?v=638394849460000000)
Από τη Δευτέρα 22 Οκτωβρίου έως και την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου, η Πολεμική Αεροπορία (ΠΑ) συμμετείχε στην άσκηση «Trident Juncture 2018», με κλιμάκιο τεσσάρων (4) αεροσκαφών F-16 Block 52+ και ανάλογο προσωπικό της 337 Μοίρας, της 110 Πτέρυγας Μάχης (ΠΜ)/Αεροπορική Βάση Λάρισας, η οποία διεξήχθη στο έδαφος της Νορβηγίας, καθώς και στον εναέριο και θαλάσσιο χώρο της Νορβηγίας, της Σουηδίας και της Φινλανδίας.
Περισσότερα στο kosmoslarissa.gr