Γερά στο κόλπο της πρόκρισης στους ομίλους του Champions League παραμένει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος ηττήθηκε απόψε από την Μπράγκα με 2-1 αλλά το γκολ του Ντάνιελ Μαντσίνι στις καθυστερήσεις… γλύκανε την ήττα του ”τριφυλλιού” και όλα θα κριθούν το βράδυ της Τρίτης στο ΟΑΚΑ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ήταν ανώτερη αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες και τις προϋποθέσεις που είχε, με τον Σεμπαστιάν Παλάσιος να χάνει σπουδαία ευκαιρία στο 31′.

Στο δεύτερο μέρος οι Πορτογάλοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 51′ με γκολ του Αμπέλ Ρουίθ, με ωραίο τελείωμα έξω από την περιοχή. Στο 61′ ο Σπόραρ έχασε το… άχαστο και οι Πορτογάλοι πέτυχαν το 2-0 στο 73′ με τον Ντιαλό.

Ο Παναθηναϊκός, όμως, αποδείχθηκε πολύ σκληρός για να πεθάνει και στο 95′ μείωσε σε 2-1 με τον Ντάνιελ Μαντσίνι ενώ ένα λεπτό πιο πριν ο Μπρινιόλι είχε κρατήσει το 2-0 σε τετ α τετ με τον Ρόνι Λόπες.