ΠΕΜΠΤΗ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018
13:30
ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Πέμπτη, 22 Φεβρουάριος 2018
Με την ψυχολογία στα ύψη και με πλήρη πίστη στις δυνατότητες της, η ΑΕΚ θα μπει σήμερα στο «Ολιμπίνσκι» (20:00, Cosmote Sports2) αποφασισμένη για την πρόκριση απέναντι στην Ντιναμό Κιέβου.
Τετάρτη, 21 Φεβρουάριος 2018
Για 75 λεπτά η Τσέλσι είχε εγκλωβίσει την Μπαρτσελόνα, έχοντας προηγηθεί με τον Γουίλιαν στο 62', αλλά ο Μέσι στο 75' με το πρώτο του γκολ κόντρα στους "μπλε" διαμόρφωσε το τελικό 1-1 - Η Μπάγερν διέλυσε με 5-0 την Μπεσίκτας που έπαιζε από το 16' με 10 παίκτες
Κεραυνός εν αιθρία χθες η απομάκρυνση του τεχνικού της ΑΕΛ, Ηλία Φυντάνη, ο οποίος πληροφορήθηκε τη λύση της συνεργασίας του από το διαδίκτυο κι ενώ μία ώρα νωρίτερα συνέτρωγε με τον Αλ. Κούγια!
Τρίτη, 20 Φεβρουάριος 2018
Ο 35χρονος Ισπανός μέσος Γιόναν Γκαρσία, ο οποίος στο παρελθόν αγωνίστηκε σε Άρη και Καλλονή συνελήφθη ως εγκέφαλος σπείρας που έστηνε παιχνίδια στην Ισπανία.
Από "ήρωας" μέχρι πριν λίγο καιρό, αποδιομπαίος "τράγος" ο Ηλίας Φυντάνης.
Δευτέρα, 19 Φεβρουάριος 2018
Μακριά από τον καλό της εαυτό (κυρίως στο α' ημίχρονο) η ΑΕΛ γνώρισε την ήττα από τον Παναθηναϊκό με 1-0. Μετά το τέλος του αγώνα ακούστηκαν έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο και υβριστικά συνθήματα κατά του Αλέξη Κούγια.
Κυριακή, 18 Φεβρουάριος 2018
Την ήττα γνώρισαν η Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Απόλλων Λάρισας στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Football League.
Ο ΑΟΤ ήταν ο νικητής της αναμέτρησης του Παγκρητίου που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής.
Σάββατο, 17 Φεβρουάριος 2018
Η ΑΕΚ είναι η Κυπελλούχος Ελλάδας για την αγωνιστική περίοδο 2017-18. Στον τελικό της διοργάνωσης, στο Ηράκλειο της Κρήτης, η Ένωση νίκησε τον Ολυμπιακό με 88-83 και κατάκτησε το τέταρτο Κύπελλο στην Ιστορία της, 17 χρόνια μετά την τελευταία φορά (2001) κι ενώ είχαν προηγηθεί οι τίτλοι το 1981 και
Σε δραματικό σημείο βρίσκεται η ομάδα μπάσκετ των Τρικάλων καθώς αν δεν βρεθούν άμεσα 60.000 ευρώ δεν θα έχει μέλλον.
Παρασκευή, 16 Φεβρουάριος 2018
Μετά από πολύ σπουδαία εμφάνιση στο β΄ ημίχρονο, η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ντιναμό Κιέβου, παρουσία 35.000 θεατών στο ΟΑΚΑ.
Πέμπτη, 15 Φεβρουάριος 2018
Ένα καλό αποτέλεσμα που θα της επιτρέψει να διεκδικήσει με αξιώσεις την πρόκριση στον επαναληπτικό του Κιέβου θέλει απόψε η ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ (22:05, CosmoteSports) απέναντι στην Ντιναμό, στον πρώτο αγώνα για τους «32» του Europa League.
Λένε πως το πληγωμένο θηρίο είναι το πιο επικίνδυνο, κι η Ρεάλ φρόντισε να το αποδείξει...
Τετάρτη, 14 Φεβρουάριος 2018
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε συνεργασία με το Make a Wish δεν έμειναν ασυγκίνητοι στο αίτημα του 15χρονου Δημήτρη Ζαμάνη να τον γνωρίσει από κοντά.
Ο Ιγκουαίν στο 2' και στο 9' (πεν.) σόκαρε τους Άγγλους, όμως ο Αργεντινός αποδείχθηκε μοιραίος με το χαμένο πέναλτι στο 45'+2' - Ο Κέιν στο 35' και ο Έρικσεν στο 72' διαμόρφωσαν το δίκαιο 2-2 - Πάρτι της Σίτι στην έδρα της Βασιλείας και νίκη με 4-0! -
Τρίτη, 13 Φεβρουάριος 2018
Οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν άνετα με 98-73 από την έδρα των Τρικάλων, επέστρεψαν στη... μοναξιά της δεύτερης θέσης της κατάταξης και υποχρέωσαν τους γηπεδούχους στη 13η ήττα, που τους κρατά στη ζώνη του υποβιβασμού.
Δεν εντυπωσίασε το κοινό, φίλαθλο και μη, η επιλογή της εταιρείας "Ερμώνασσα" ως αναδόχου εργολάβου για την κατασκευή του νέου ποδοσφαιρικού γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.
Δευτέρα, 12 Φεβρουάριος 2018
Mετά από μια κακή εμφάνιση η ΑΕΛ δεν κατάφερε να κοντράρει τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0.
Πανιώνιος - ΠΑΟΚ και ΑΕΛ - ΑΕΚ είναι τα ζευγάρια στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπως αυτά προέκυψαν από την κλήρωση της Δευτέρας.
Με εντυπωσιακές εμφανίσεις ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ.
Κυριακή, 11 Φεβρουάριος 2018
Mετά τα διαδοχικά στραβοπατήματα τα Τρίκαλα δεν είχαν άλλο αποτέλεσμα πλην της νίκης κόντρα στην Καλλιθέα και αυτή ήρθε έστω και δύσκολα με σκορ 1-0. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ζγκούρι στο ντεμπούτο του Θωμά Γράφα στον πάγκο της ομάδας.
Τετάρτη, 07 Φεβρουάριος 2018
Μεγαλειώδη πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε η ΑΕΚ εις βάρος του Ολυμπιακού.
Σε ένα ματς σκέτο... θρίλερ η ΑΕΛ πήρε τη νίκη με 3-2 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στην παράταση και μαζί την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Μέχρι τώρα έφερνε ισοπαλίες, τώρα άρχισε και να χάνει. Ο ΑΟΤ βλέπει πλέον την κορυφή με …κιάλια μετά την ήττα στα Χανιά από τον Κισσαμικό με 3-0. Μία ήττα που ήρθε μετά από δώδεκα αγωνιστικές αήττητος συμπεριλαμβανομένων όμως πολλών απουσιών που είχαν ως αποτέλεσμα την απώλεια πολλών βαθμών.
Μετά τη «λευκή» ισοπαλία στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση των προημιτελικών του Κυπέλλου στο «Γ. Καραϊσκάκης, αλλά και το κυριακάτικο «διπλό» της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού στο φαληρικό γήπεδο, απόψε οι δύο ομάδες θα βρεθούν για ακόμη μία φορά αντιμέτωπες στον επαναληπτικό που θα κρίνει ποιος πάρει έ
Κυριακή, 04 Φεβρουάριος 2018
Η ΑΕΚ με μεγάλη ανατροπή που πέτυχε μέσα στο Καραϊσκάκη, πήρε τη νίκη επί του Ολυμπιακού με 2-1, στο μεγάλο ντέρμπι της 20ής αγωνιστικής της Super League.
Εξαιρετική πορεία διαγράφει το τελευταίο διάστημα ο Απόλλων Λάρισας και το επιβεβαίωσε και στο κυριακάτικο (4/2) ματς με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Πόντου).
Με την επίθεσή του να δίνει τη λύση στην τελευταία περίοδο, ο Προμηθέας Πατρών πέρασε από την έδρα του Γυμναστικού (89-81) και διατηρήθηκε στο κόλπο της τετράδας.
Σάββατο, 03 Φεβρουάριος 2018
Τα Τρίκαλα κατέβηκαν με 9 παίκτες, το Λαύριο ήταν σοβαρό και το 117-87 ήρθε άνετα. Ομως οι γηπεδούχοι δεν το ευχαριστήθηκαν λόγω του τραυματισμού του Δημήτρη Λεγκίκα.
To 0-0 της ΑΕΛ με τον Πανιώνιο στo ΑΕL FC ARENA, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Super League Σουρωτή, αποτέλεσε την έκτη εντός έδρας ισοπαλία. Οι "βυσσινί" ήταν ανώτεροι από τους "κυανέρυθρους", είχαν περισσότερες τελικές, όμως και η ομάδα της Πλατείας είχε τις ευκαιρίες για ένα γκολ.